Tanie loty Eindhoven

Eindhoven jest miastem znajdującym się w południowej części Holandii, a dokładniej w prowincji nazywanej Brabancją Północną. Przez miejscowość, w której mieszka przeszło 200 tysięcy mieszkańców, przepływa rzeka o nazwie Dommel, która tworzy malownicze kanały. Eindhoven jest bardzo ważnym centrum ekonomicznym i gospodarczym. Swoje siedziby oraz zakłady produkcyjne ma tam wiele międzynarodowych koncernów, między innymi Philips. Warto też wspomnieć o tym, że ta metropolia jest również jednym z ważnych ośrodków Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego, gdzie opracowuje się nowe technologie. Znajduje się tam również lotnisko, więc do miasta będzie można dostać się szybko i wygodnie, jeżeli zapragniemy je zwiedzić. Warto się na to zdecydować, ponieważ Eindhoven może zaoferować nam wiele ciekawych i urokliwych zakątków i zabytków, które świadczą o bogatych dziejach tego holenderskiego miasta.

W Eindhoven czeka na nas kilka interesujących zabytków. Przede wszystkim będzie to kościół św. Katarzyny, który został wzniesiony w połowie wieku XIX w stylu neogotyckim. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wspaniałe muzea, jak na przykład Muzeum Techniki Evoluon czy galerię sztuki Stedelijk Van Abbemuseum. Można również zdecydować się na zobaczenie dawnej fabryki Philipsa nazywanej Witte Dame.

Do Eindhoven najlepiej udać się w okresie letnim, gdy będzie można liczyć również na najlepszą pogodę. Wiosny i jesienie również są tam bardzo malownicze, ale również nieco chłodniejsze i deszczowe.


Tanie loty z Wrocławia do Eindhoven

z Wrocławia do Eindhoven od 90 PLN

Tanie loty z Katowic do Eindhoven

z Katowic do Eindhoven od 198 PLN

Tanie loty z Gdańska do Eindhoven

z Gdańska do Eindhoven od 134 PLN

2 komentarze to “Eindhoven”

 1. Radkaa65 pisze:

  Fajna stronka – szukałem biletów do Eindhoven w niskiej cenie i od razu znalazłem w idealnym terminie! Wylatuję za kilka dni. Ja szuka się taniego biletu, to dobra strona.

 2. Matii pisze:

  Eindhoven – rekomenduję przede wszystkim odwiedzenie tamtejszego Muzeum Techniki Evoluon – nigdy jeszcze nie byłem w takim muzeum i może jeszcze tam kiedyś pojadę.

 3. Danka88 pisze:

  Do Eindhoven jeżdżę od czasu do czasu do pracy. Teraz widzę, że mogę też tanio zapłacić za przelot z tą stroną. Fajnie! Nie kupowałam jeszcze tak biletów, ale zaraz spróbuję.

 4. Niemkaa pisze:

  Eindhoven to miasto, które posiada za sobą długą historię, a w sobie malownicze widoki. Zabytków jest mnóstwo, warto zobaczyć między innymi Witte Dame.

 5. Mateusz Zawadzki pisze:

  do eindhoven jechałem pierwszy raz jako dziecko, teraz kupiłem bileciki w promocji i lecę :) dzięki waszej stronie wiem, co warto zobaczyć w tym mieście. Dzięki!

 6. Dodda61 pisze:

  Jak się jest w Eindhoven, warto pochodzić po sklepach, bo dostępnych jest dużo marek, których nie ma w Polsce. Dodatkowo ceny są bardzo dobre!

 7. Hitman pisze:

  Miasto jak miasto, innych podobnych jest w Niemczech dużo, ale fajne mają muzea, zwłaszcza te związane z techniką. Jechałem jesienią, nie polecam, bo cały czas padało.

Zostaw komentarz o Eindhoven

Komentarz

Powiązane strony z Eindhoven: