Tanie loty Edynburg

Krolewska_Mila_EDI Niezwykle malownicze miasto Edynburg to stolica Szkocji w Wielkiej Brytanii. Miast to jest ważnym ośrodkiem kulturalnym oraz naukowym, gdzie mieszczą się cztery uniwersytety. Obecnie zamieszkuje go około 480 tysięcy osób, co czyni go siódmym pod względem liczebności miastem w tym kraju. Edynburg jest bardzo popularny wśród turystów, ponieważ będzie można tam zwiedzić i zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków, które dokumentują bogatą historię regionu. Oprócz tego odbywają się tam też słynne festiwale oraz koncerty, które przyciągają mnóstwo osób. Zatem udanie się do Edynburga na pewno będzie dobrym pomysłem, ponieważ spędzimy tam miło czas oraz przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia. Do miasta można szybko i komfortowo dostać się samolotami, które lądują na pobliskim lotnisku.

Będąc w tym właśnie miejscu, trzeba koniecznie przeznaczyć czas na zobaczenie Starego Miasta. To tam znajdują się takie zabytki jak przepiękny edynburski zamek oraz Pałac Holyrood, można tam również zobaczyć wiele innych pamiętających dawne czasy budynków przy ulicy Royal Mile. Odpocząć będzie można po wyczerpującej wycieczce w ogrodach Princes Street, które oddzielają Stare Miasto od Nowego Miasta, którego początki datuje się na XVIII wiek.

W Edynburgu najwięcej turystów pojawia się latem, kiedy pogoda dopisuje, a także mają miejsce liczne imprezy kulturalne. W okresie od czerwca do sierpnia można mówić o średniej temperaturze około 18 stopni Celsjusza. Zimy z kolei są dość łagodne, z temperaturami rzędu 6-7 stopni.

2 komentarze to “Edynburg”

 1. Misiaczek 87 pisze:

  Malownicze miasto, rzeczywiście – warto się tam dostać. Edynburg to jedno z najpiękniejszych miast w Szkocji w UK. Pobliskie lotnisko pozwala na szybkie podróżowanie.

 2. Gruby pisze:

  W Internecie znalazłem fajną ofertę z biletami do Edynburga. Kupiłem i czytam dopiero, co można tam interesującego zobaczyć, ale myślę, że będzie mi się podobało :)

 3. Jakubek pisze:

  Do Edynburga zawsze zapraszam wszystkich znajomych. To fajne miasto, gdzie czeka wiele dobrych miejsc co zobaczenia! Sprawdź też kluby – gwarancja udanego weekendu!

 4. Miki pisze:

  W Edynburgu od czasu do czasu pracuję. Cenię sobie łatwy „dolot”, ponieważ w okolicy jest lotnisko. Samo miasto też niczego sobie – fajnie się tam czuję i lubię tam przebywać.

 5. Radkaa65 pisze:

  Edynburg – jak tam jesteś, zobacz ogrody Princes Street, koniecznie Stare Miasto, gdzie są zabytkowe kamieniczki i kościoły.

 6. Hajjka pisze:

  Tani lot i jesteś w mieście w niedługim czasie. Ja wybrałam się ze znajomą na koncert naszego ulubionego zespołu, jest też wiele różnych festiwali.

 7. Mikołajnieświęty pisze:

  Także jeszcze tam często i polecam każdemu, kto nie tylko chce pozwiedzać, ale szuka dobrej pracy. Mnie udało się bez problemu i teraz ściągam moich znajomych.

Zostaw komentarz o Edynburg

Komentarz

Powiązane strony z Edynburg: