Tanie loty Lotnisko Dusseldorf – Weeze NRN

Międzynarodowy port lotniczy Weeze, który nazywany bywa również Niederrhein, jest zlokalizowany około 4 kilometrów od niedużej gminy Weeze w zachodnich Niemczech, a także 7 kilometrów od miejscowości Kevelaer i około 33 od Nijmegen w Holandi oraz niecałych 50 kilometrów w kierunku północno-zachodnim od Duisburga. Z portu lotniczego korzystają przede wszystkim operatorzy tanich linii lotniczych, którzy proponują połączenia krajowe i międzynarodowe do dużych miast w Europie i popularnych kurortów turystycznych nad basenem Morza Śródziemnego. Co roku z portu korzysta około 2,9 miliona pasażerów, a także cały czas ich przybywa sprawiając, że jest to jedno z szybciej rozwijających się europejskich lotnisk.

Lotnisko powstało na terenie dawnej bazy wojskowej i rozpoczęło swoje działanie jako port cywilny w roku 2003. Zostało ono przebudowane i zmodernizowane, aby wydajnie obsługiwać rosnącą liczbę osób. Dzisiaj można tam zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych, a także przekąsić coś w restauracjach i barach szybkiej obsługi, wypożyczyć dla siebie samochód czy zaplanować wakacje z biurami podróży. Na lotnisko można komfortowo i szybko dostać się środkami komunikacji publicznej, między innymi autobusami kursującymi z pobliskich miast czy taksówkami.

Z lotniska Weeze korzystają takie linie lotnicze jak: Air Berlin, Ryanair, Sky Airlines, SunExpress, Transavia.com, Wizz Air i XL Airways Germany. Oferują one w większości regularne połączenia, ale część z nich świadczona jest też sezonowo. Oprócz tego jest znajduje się tam również terminal cargo.

1 komentarz to “Lotnisko Dusseldorf – Weeze NRN”

  1. kukian pisze:

    Weeze to zdecydowanie mniejsze lotnisko, organizacja nawet nie najgorsza, oddalony od Dusseldorfu zapewnia dobra komunikację,

Zostaw komentarz o Lotnisko Dusseldorf – Weeze NRN

Komentarz