Tanie loty Lotnisko Dusseldorf – Flughafen DUS

Międzynarodowy port lotniczy Dusseldorf jest największym portem w regionie Północny Ren-Westfalia, który jest też trzecim co do wielkości lotniskiem w całych Niemczech, które obsługuje co roku około 19 milionów pasażerów zarówno w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. Lotnisko zlokalizowane jest około 7 kilometrów od przedmieść Dusseldorfu i około 20 kilometrów od Essen. Jest to ważny węzeł komunikacyjno-transportowy, który jest też bazą dla takich linii lotniczych jak Air Berlin, Eurowings i Lufthansa. Korzysta z niego ogółem przeszło 70 różnych linii lotniczych, które oferują regularne połączenia do przeszło 180 miejsc na świecie. Dodatkowo odbywają się stamtąd loty czarterowe i cargo.

Początki lotniska datowane są na około 1909 rok, kiedy wylądował na ówczesnym miejscu Zeppelin. W czasie II wojny światowej było to miejsce używane przez wojsko, a po zakończeniu działań wojennych stało się portem cywilnym. Rozbudowano go i zmodernizowano w ciągu następnych lat. Na lotnisku można skorzystać z możliwości zrobienia zakupów w strefie wolnocłowej czy zjedzenia czegoś w barach i kawiarniach. Można się na nie dostać, wybierając szybkie koleje czy też autobusy lub taksówki.

Z lotniska korzystają między innymi takie linie lotnicze jak: Aer Lingus, Aerofłot, Air Berlin, Air China, Air France, Air Malta, Austrian Airlines, Carpatair, Condor, EasyJet, Flybe, Germania, Jet2.com, Iberia, LOT, Lufthansa, Pegasus Airlines, Scandinavian Airlines, TUIfly, XL Airways Germany i wiele innych. Część lotów to połączenia sezonowe.

2 komentarze to “Lotnisko Dusseldorf – Flughafen DUS”

  1. maria pisze:

    samo lotnisko robi świetne wrażenie, ciekawe sklepy, masa różnych restauracji, jeżeli ktoś ma tutaj przesiadkę to bez problemu sobie poradzi wszystko idealnie oznakowane, jak ktoś ma ochotę na odrobinę refleksji do dyspozycji taras widokowy, a jak planujesz zakupy to również opcja kilku dobrze zaopatrzonych sklepów się znajdzie, jak dla mnie miejsce zasługuje wyłącznie na plusy.

  2. Klaudyna pisze:

    jest tu przestronnie, funkcjonalnie i przede wszystkim ładnie, transfery szybkie, liczba stanowisk odprawy dostosowana do ilości podróżnych więc idzie szybko i na bagaż zaledwie kilka minut się czeka a do centrum świetna komunikacja

Zostaw komentarz o Lotnisko Dusseldorf – Flughafen DUS

Komentarz