Tanie loty Dusseldorf

Dusseldorf_Int_Apt

Jedno z większych niemieckich miast, które odznacza się głównie tym, że jest ważnym pod względem gospodarczym okręgiem, ale będziemy mogli zobaczyć tam również wiele interesujących zabytków. Dusseldorf co roku przyciąga setki tysięcy turystów, którzy chcą zapoznać się z jego unikalną architekturą oraz pragną poznać bliżej kulturę, historię oraz obyczaje Niemców. Sam Dusseldorf jest także ważnym węzłem komunikacyjno-transportowym z międzynarodowym portem lotniczym, dworcem kolejowym oraz krzyżującymi się tam autostradami. Jeżeli mamy możliwość udania się do Dusseldorfu, to z pewnością warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia.

Dusseldorf położony jest w zachodniej części Niemiec w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Przez miasto przepływa również rzeka Ren, po której bulwarach można również spacerować i podziwiać jej piękno. Metropolia zajmuje nieco ponad 217 kilometrów kwadratowych i żyje tam około 580 tysięcy osób, jednak cała aglomeracja Rhein-Ruhr, do której Dusseldorf należy, to już około 10-12 milionów mieszkańców.

Klimat w tej części Niemiec odznacza się umiarkowanymi temperaturami. Lata nie są bardzo upalne, a słupek rtęci wskazuje wtedy około 20-25 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień i to właśnie wtedy warto wybrać się do Dusseldorfu, ponieważ odbywa się tam również Größte Kirmes am Rhein, czyli festiwal, podczas którego będzie można skorzystać z atrakcji parku rozrywki, który przyciąga rokrocznie około 4 milionów turystów. Wiosny oraz jesienie są nieco chłodniejsze, a zimy z kolei odznaczają się niezbyt niskimi temperaturami, ponieważ rzadko kiedy spadają one poniżej zera i tym samym Dusseldorf jest miejscowością dość ciepłą przez cały rok, trzeba jednak pamiętać o tym, że zdarzają się tam opady deszczu, więc warto mieć ze sobą parasol.

Pierwsze pisane wzmianki o Dusseldorfie pochodzą z XII wieku. Na terenach tych jednak dużo wcześniej osiedlili się Germanie i wznieśli tam osadę obronną. Początkowo byłą to niewielka wioska rybacka, jednak dość szybko przekształciła się ona w duże miasto, które stało się siedzibą władców księstwa Berg. W okresie rewolucji przemysłowej przybyło tam wiele osób, co również spowodowało większy rozrost metropolii. W czasie II wojny Dusseldorf był również jednym ze strategicznych celów ataków alianckich, więc wiele jego unikatowych zabytków zostało zniszczonych.

Będąc w Dusseldorfie, z pewnością warto przejść się na Stare Miasto, czyli Altstadt. To tam będzie można zobaczyć historyczny budynek ratusza miejskiego, przed którym mieści się statua Jana Wilhelma Wittelsbacha, który pochodził z tego miasta. Warto zobaczyć także rokokowy pałacyk Schloss Benrath, gdzie mieści się również Muzeum Sztuki Ogrodowej, i Kaiserswerth, czyli najstarszą dzielnicę miasta, gdzie znajdują się ruiny pałacu cesarskiego. Nas miastem góruje wieża Rheinturm, a niedaleko mieszczą się awangardowe budynki Neuer Zollhof zaprojektowane przez Franka Gehry’ego.


Tanie loty z Katowic do Dusseldorfu

z Katowic do Dusseldorfu od 598 PLN
z Katowic do Dusseldorfu od 706 PLN
z Katowic do Dusseldorfu od 1230 PLN

Tanie loty z Bydgoszczy do Dusseldorfu

z Bydgoszczy do Dusseldorfu od 821 PLN
z Bydgoszczy do Dusseldorfu od 1417 PLN
z Bydgoszczy do Dusseldorfu od 1696 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Dusseldorfu

z Wrocławia do Dusseldorfu od 508 PLN
z Wrocławia do Dusseldorfu od 839 PLN
z Wrocławia do Dusseldorfu od 836 PLN
z Wrocławia do Dusseldorfu od 752 PLN

2 komentarze to “Dusseldorf”

 1. Diana44 pisze:

  Dusseldorf – byłam dwa razy i za każdym razem pobyt był ciekawy. Pierwszy raz biznesowo, drugi z rodziną, bo miasto bardzo mnie zaciekawiło, a daleko nie jest.

 2. Miśka pisze:

  Podróż do Dusseldorfu polecam każdemu. W Internecie kupi się też tanie bilety. W Dusseldorfie są różne fascynujące zabytki, warto też odwiedzać muzea, zobaczyć tamtejsze kościoły.

 3. Łysy89 pisze:

  Byłem tam jeden raz przejazdem i trochę pozwiedzałem. Miasto duże, czyste, w sumie fajne. Latem pogoda jest bardzo dobra, można odpocząć na brzegu rzeki.

 4. Nadia pisze:

  Dusseldorf to miasto z długimi tradycjami. Uwielbiam spędzanie tam czasu na Starym Mieście, kocham spacerowanie nad rzeką. Połączenia komunikacyjne są doskonałe.

 5. Gabryś92 pisze:

  Tanie bilety pomogły mi zobaczyć Dusseldorf i się naprawdę opłacało. Upolowałem je w promocji za nieco ponad 200 złotych, więc pomyślałem, że skorzystam. Polecam!

 6. YYZ pisze:

  Jak jest się w Dusseldorfie, w centrum jest taka knajpka, gdzie dają wyborne piwo. Nie pamiętam jak się nazywa, ale tam piłem najlepsze piwo na świecie!!!!

 7. Januszttt pisze:

  Jeszcze nigdy nie byłem w tym mieście, ale po przeczytaniu tego opisu, myślę, że dużo traciłem. Porozglądam się za tańszymi biletami, żeby w końcu tam polecieć.

Zostaw komentarz o Dusseldorf

Komentarz

Powiązane strony z Dusseldorf: