Tanie loty Dubrownik

Dubrovnik_AirportDubrownik jest popularnym kurortem turystycznym, który znajduje się w Chorwacji przy wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Mieszka tam przeszło 43 tysiące osób, a zaludnienie znacznie podnosi się w okresie wakacyjnym. Dubrownik zawsze był znany ze swojego portu, który sprawił też, że miejscowość ta stała się ważnym centrum handlowym już w czasach średniowiecznych i rywalizowała nawet z Wenecją. Wybierając się do Dubrownika, będzie można zwiedzić wiele zapierających dech w piersiach miejsc, które są świadectwem dawnej potęgi tej metropolii. Oprócz tego czekają nam plaże oraz mariny, gdzie będzie można skorzystać z możliwości wycieczek łodziami. Z pewnością będziemy zadowoleni z wakacji w tym chorwackim mieście, które posiada niewątpliwy urok, którym nas oczaruje.

Chociaż trzęsienie ziemi, które miało miejsce w XVII wieku, zniszczyło wiele znaczących budowli, to jednak nadal podziwiać w Dubrowniku można wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich będzie pałac Sponza, który datowany jest na XVI wiek. Warto też zobaczyć pałac Rektorów, który pochodzi z XV wieku i dzisiaj mieści się tam muzeum. Zwiedźmy również kościół św. Błażeja, katedrę czy zobaczmy gotyckie klasztory Franciszkanów i Dominikanów oraz najstarszą w Europie aptekę, która powstała tam w 1317 roku.

Do Dubrownika najlepiej wybrać się w okresie letnim, gdy można liczyć na najlepsze słoneczne dni. Wówczas termometry wskazują na około 25-30 stopni Celsjusza. Gdy nie zależy nam na tak dużych tłumach, wtedy powinniśmy postawić na jesień lub późną wiosnę.

Tanie loty z Warszawy do Dubrownika

z Warszawy do Dubrownika od 915 PLN
z Warszawy do Dubrownika od 975 PLN
z Warszawy do Dubrownika od 810 PLN
z Warszawy do Dubrownika od 956 PLN

Tanie loty z Poznania do Dubrownika

z Poznania do Dubrownika od 658 PLN
z Poznania do Dubrownika od 1088 PLN
z Poznania do Dubrownika od 1078 PLN
z Poznania do Dubrownika od 1196 PLN

2 komentarze to “Dubrownik”

 1. Turysta pisze:

  W poszukiwaniu tanich biletów i pomysłów na wakacje trafiłem na atrakcyjna ofertę do Dubrownika. Jak się okazało, to jedna z lepszych decyzji – gorąco polecam!!!!

 2. Krzyś16 pisze:

  W podróżach mam już dużo doświadczenia i potwierdzam, że Dubrownik to świetne miejsce na wakacje. Nie tylko plaże i przejrzyste wody, ale i wiele zabytków się tam znajdzie.

 3. Taniolatam pisze:

  Mariny w Dubrowniku są najlepsze! Te krajobrazy, plażę, można też bez problemu znaleźć dla siebie coś na odludziu, nie zawsze na popularnych plażach.

 4. Jawor pisze:

  Do Dubrownika pojechałem z rodziną w 2011 roku i szczerze polecam! Wysoki standard i niskie ceny. O wiele lepiej niż nad Bałtykiem, a taniej niż w Egipcie, Hiszpanii.

 5. Kaśka pisze:

  W Dubrowniku byłam raz na wakacjach kilka lat temu. Była dobra pogoda, świetnie wspominam jedzenie, a dodatkowo plaże były czyste, więc generalnie bawiłam się bardzo dobrze.

 6. Kamilkamil pisze:

  Fajnie, że przy Dubrowniku jest lotnisko, ponieważ można dostać się tam szybko i bez problemów. Kupiłem tanie bilety i poleciałem latem z dziewczyną. Polecam!

Zostaw komentarz o Dubrownik

Komentarz

Powiązane strony z Dubrownik: