Tanie loty Doncaster

Doncaster jest miastem znajdującym się w Wielkiej Brytanii nad rzeką Don. Mieszka ta przeszło 67 tysięcy osób. Będzie można zobaczyć tam wiele interesujących budynków oraz malowniczych zakątków, co sprawia, że często przyjeżdżają tam również turyści. Miasto to jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym oraz ekonomicznym regionu, gdzie siedziby ma wiele przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych. Jest to również jedno z częściej wybieranych miast przez Polaków, który zamierzają wyemigrować z kraju. W Doncaster, a konkretniej za miastem znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, więc będzie można dostać się tam szybko i wygodnie.

Początki Doncaster wiązane są z Cesarstwem Rzymskim, które założyło tam swoją osadę i fort w I wieku naszej ery. W okresie średniowiecznym był to ważny regionalny ośrodek handlowy. Obecnie miasto to może poszczycić się wieloma ciekawymi zabudowaniami pochodzącymi z okresu średniowiecza, między innymi monasterium św. Jerzego. Odbywają się tam również sławne gonitwy koni, na które ściągają ich amatorzy prawie z całej Wielkiej Brytanii. Znajduje się tam też duży kompleks wypoczynkowy The Dome.

Gdy zamierzamy przyjechać do miasta w celach turystycznych, to najlepiej zrobić to w okresie letnim, kiedy będzie można również liczyć na najlepszą pogodę. Co prawda nie będzie ona upalna, ale pozwoli nam na zwiedzenie całego miasta i zapoznanie się z jego malowniczymi okolicami. Wiosną i jesienią pojawiają się tam opady deszczu, a zimy z reguły są dość łagodne i krótkie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Doncaster

Komentarz

Powiązane strony z Doncaster: