Tanie loty Denver

Denver jest jedną z miejscowości stanu Kolorado znajdującym się w Stanach Zjednoczonych. Miasto to jest często wybierane przez turystów ze względu na interesujące i malownicze okolice, ale również sama metropolia może pochwalić się interesującymi zakątkami, które warto zobaczyć. Denver otoczone jest wzniesieniami Gór Skalistych, a niedaleko przepływa rzeka Platte Południowa. W samym mieście mieszka przeszło 600 tysięcy osób, co czyni go również jednym z większych w regionie. Devner zostało założone w sumie niedawno, bo w drugiej połowie XIX wieku i było wówczas jednym z ważniejszych centrów dla poszukiwaczy złota oraz srebra. Dzisiaj jest to ważny regionalny ośrodek gospodarczy, finansowy oraz kulturalny. Niedaleko Denver znajduje się port lotniczy, więc będzie można dostać się tam szybko i wygodnie.

W mieście można zobaczyć kilka interesujących zabytkowych budowli, które pamiętają najstarsze dzieje. Warto odwiedzić Muzeum Sztuki, gdzie znajduje się bogata kolekcja sztuki Indian. Zostało ono założone w niedługo po założeniu Denver. Poza tym zobaczmy wzniesiony w klasycystycznym stylu Kapitol. Warto spędzić też czas w zoo, a także udać się na wycieczkę do nieopodal leżącego Parku Narodowego Gór Skalistych.

Gdy weźmiemy pod uwagę temperatury w Denver i okolicy, to w celach turystycznych najlepiej udać się tam w okresie letnim. Wówczas można liczyć na to, że słupek rtęci będzie pokazywać około 25-30 stopni. Wiosny oraz jesienie są dość łagodne, a zimy również rzadko kiedy są mroźne i śnieżne.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Denver

Komentarz

Powiązane strony z Denver: