Tanie loty Delhi

Delhi są przeszło 11-milionowym miastem położonym nad rzeką Jamuną w Indiach. Metropolia ta to też dawna stolica tego właśnie kraju. Po Bombaju jest to drugie co do wielkości miasto, które jest ważnym centrum gospodarczym, przemysłowym i kulturowym. Dodatkowo znajduje się tam port lotniczy, co sprawia, że Delhi jest też odgrywającą dużą rolę węzłem komunikacyjno-transportowym. Miasto to umiejętnie łączy nowoczesność z tradycją, o czym dowiemy się, spacerując po jego ulicach. Będzie można zobaczyć tam wiele nowoczesnych wieżowców, ale sam klimat miasta nadal pozostaje egzotyczny, na co wpływa oczywiście odmienna kultura, ale również wiele interesujących zabytków, w tym mnóstwo świątyń. Wybierając się do Indii, warto wstąpić lub zatrzymać się w Delhi, gdyż czeka tam na nas wiele ciekawych przygód.

Będąc w tym właśnie mieście, na pewno warto zobaczyć takie zabytki jak: Kutb Minar, czyli XIII-wieczny minaret, który wzniesiony jest z czerwonego piaskowca, grobowiec Humajana, dawnego władcy Indii pochodzącego z dynastii Wielkich Mongołów, Czerwony Fort, Bramę Indii, budynek parlamentu, nowoczesną bahaistyczną Świątynię Lotosu, która często jest odwiedzana przez turystów, czy też tajemniczą dzielnicę Hazrat Nizamuddin, gdzie mieści się średniowieczny grobowiec muzułmańskiego świętego.

Gdy chodzi o kwestie klimatu, to w ciągu roku temperatura nie spada tam poniżej 15 stopni Celsjusza, a średnio wynosi około 25 stopni. Najlepiej więc udać się do Delhi w okresie letnim, kiedy można liczyć na najładniejszą pogodę.

1 komentarz to “Delhi”

  1. spido pisze:

    W Delhi nie bylem, ale byłem na Goa, wybierając sie w ktoreś z tych miejsc, czyli do Indii pamietajcie by przed wyjazdem poczytać o kulturze w tym kraju, trzeba tam uwazac na gesty i slowa i szanować zwierzęta, nawet szczury i myszy w świtayniach…

Zostaw komentarz o Delhi

Komentarz

Powiązane strony z Delhi: