Tanie loty Cork

Cork_Int_Apt Cork to miasto znajdujące się w Irlandii, które leży przy ujściu malowniczo przepływającej przez nie rzeki Lee wpadającej do Morza Celtyckiego. Jest to drugie co do wielkości miasto Irlandii, które liczy sobie ponad 120 tysięcy obywateli. Jest to też ważne centrum administracyjne, a także często odwiedzane przez turystów, które może pochwalić się wieloma interesującymi zabudowaniami, które w dużej mierze świadczą o bogatej historii tej metropolii. W Cork nie będzie można się nudzić, ponieważ odbywa się tam również w ciągu całego roku wiele ciekawych imprez kulturalnych. Położone niedaleko miasta lotnisko pozwala na szybką i komfortową podróż i czyni też z Cork ważny węzeł komunikacyjny Irlandii. Na pewno nie będziemy zawiedzeni tym, co tam zobaczymy, więc warto poświęcić chociaż weekend na zwiedzenie Cork.

Będąc w Cork, warto zwrócić uwagę na dwie przepiękne katedry. Jedna z nich to rzymskokatolicka katedra Najświętszej Marii Panny, a druga to katedra św. Anny. Swoją majestatycznością zachwyca również protestancka katedra św. Findbara. Zobaczyć warto też słynną wieżę Shandon, na której szczycie znajduje się rzeźba łososia, a także wieżę Red Abbey. Zwiedźmy też tamtejsze muzea.

Gdy chodzi o pogodę, to najlepiej udać się tam w okresie letnim, gdyż będzie można również liczyć na najcieplejsze i słoneczne dni. Latem ma też miejsce wiele ciekawych festiwali. Dobrymi porami roku na zobaczenie Cork są też wiosna oraz jesień, ale musimy liczyć się wtedy z nieco niższymi temperaturami i opadami deszczu.

Tanie loty z Poznania do Cork

z Poznania do Cork od 278 PLN
z Poznania do Cork od 2556 PLN

Tanie loty z Gdańska do Cork

z Gdańska do Cork od 308 PLN
z Gdańska do Cork od 423 PLN
z Gdańska do Cork od 2782 PLN
z Gdańska do Cork od 4675 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Cork

Komentarz

Powiązane strony z Cork: