Tanie loty Burgas

Burgas cathedral, Bulgaria Burgas jest miastem położonym w Bułgarii nad zatoką Morza Czarnego. Jest to również bardzo często wybierany kurort turystyczny, gdzie będzie można spędzić miło wakacje, zwiedzając interesujące zabytki oraz odpoczywając. W Burgas mieszka prawie 350 tysięcy osób, a liczba ta znacznie zwiększa się w okresie letnim. Poza tym jest to ważny ośrodek przemysłowy i kulturalny, a także znajdują się tam źródła termalne i przyjeżdża tam wiele osób szukających relaksu. Mieści się tam też port rybacki, a także będzie można dostać się do tej miejscowości samolotem, co jest szybkie i komfortowe. Okolica miasta to duży park oraz jeziora, więc można też udać się tam w poszukiwaniu ochłody w czasie upałów. W Burgas spędzimy zatem niezapomniany czas i przywieziemy mnóstwo miłych wspomnień.

Burgas najłatwiej poznać, decydując się na spacer. Wówczas będziemy mogli zobaczyć tamtejsze zabytkowe kamieniczki, które tworzą niezwykłe widoki. Oprócz tego można zobaczyć budynek dworca kolejowego czy zabytkowe kościoły. Burgas to też plaże, zatem nie będziemy się tam na pewno nudzili. Czekają na nas również lokalne restauracje i kawiarnie, gdzie będzie można wypróbować przysmaków kuchni bułgarskiej. Zwiedźmy też ciekawe muzea: historyczne, etnograficzne czy galerię sztuki.

Do Burgas najlepiej przyjechać w okresie letnim. Wówczas od czerwca do września można odczuć najwyższe temperatury, które osiągają średnio 25 stopni Celsjusza. Poza tym można też przyjechać tam jesienią lub wiosną, gdy nie znajduje się tam również tak wielu turystów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Burgas

Komentarz

Powiązane strony z Burgas: