Tanie loty Bukareszt

Bukareszt to stolica Rumunii. Miasto to położone jest w południowo-wschodniej części tego właśnie państwa nad rzeką Dymbowicą. Jest to często odwiedzana przez turystów miejscowość, na co wpływ ma interesująca zabudowa tego właśnie miejsca. O Bukareszcie z tego względu często mówi się Mały Paryż. Chociaż dość dużo budynków zostało zniszczonych przez działania wojenne, to jednak nadal zadziwia on swoją przepiękną architekturą oraz niezwykłym klimatem. W Bukareszcie mieszka prawie 2 miliony obywateli Rumunii. Samo miasto w ostatnim czasie zaczęło się szybko rozwijać i zapraszać nowych inwestorów. Z pewnością uda nam się spędzić tam miły weekend, ale na zobaczenie tej miejscowości zdecydowanie warto poświęcić nieco więcej czasu.

W Bukareszcie będzie można zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków. Chociaż wiele z nich ucierpiało, to jednak nadal można zwiedzić wspaniałe budowle na starówce, pałace, a także wiele majestatycznych obiektów sakralnych, między innymi cerkwie Kretzulescu, św. Elefteriusza, Włoską, Grecką czy Rosyjską, katedrę św. Józefa, katedrę patriarchalną, Synagogę Chóralną, synagogę Jeszua Tova i mnóstwo innych. Na turystów czeka też mnóstwo ciekawych muzeów: Curtea Veche, Muzeum Historii Bukaresztu, Historii Naturalnej czy Muzeum Wsi.

Ze względu na duże roczne różnice w temperaturze powietrza, najlepiej do Bukaresztu przyjechać w okresie letnim, gdy słupki rtęci wynoszą średnio około 25 stopni Celsjusza, ale o wiele częściej są to upały sięgające 40 stopni. Zimy są tam chłodne, a także pojawiają się silne wiatry.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Bukareszt

Komentarz

Powiązane strony z Bukareszt: