Tanie loty Budapeszt

Budapest lookout at night with Chain BridgeStolica Węgier oraz największe miasto tego państwa, które liczy sobie ponad 1,7 miliona obywateli. Budapeszt to często wybierana miejscowość przez turystów, ponieważ można tam zwiedzić mnóstwo interesujących zabytków i zakątków. Czekają tam na nas nie tylko przepiękne dokumentujące bogatą historię Węgier budowle, ale też malownicze krajobrazy, które tworzy Dunaj, a także okolice tej metropolii. Budapeszt to ważne centrum kulturowe i naukowe Węgier, a także swoje siedziby ma tam wiele międzynarodowych koncernów. Na pewno uda nam się tam miło spędzić czas i jeszcze nie raz będziemy chcieli tam wrócić. Chociaż najczęściej do Budapesztu dojeżdżało się samochodami, to dzisiaj o wiele wygodniejszą opcją będą samoloty, które lądują na mieszczącym się nieopodal lotnisku.

Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Budapesztu jest parlament, który jest najlepiej widoczny z przeciwległego brzegu Dunaju. Można również poświęcić czas na zobaczenie Aquincum, czyli pozostałości po dawnych rzymskich zabudowaniach, gotyckich kościołów, a także zamku królewskiego i przepięknych pałaców. Poza tym zobaczmy most łańcuchowy im. Széchenyiego, mauzoleum Gül Baby, zamek Vajdahunyad czy Wielką Synagogę.

Gdy chodzi o najlepszy okres na zobaczenie tego magicznego miasta, wówczas trzeba będzie postawić na letnie wakacje. To właśnie wtedy będzie można cieszyć się najcieplejszą pogodą oraz zwiedzić wygodnie wszystkie miejsca w Budapeszcie i jego okolicach. Gdy nie przepadamy za tłumami turystów, wówczas lepiej będzie wybrać jesień czy wiosnę.

Tanie loty z Warszawy do Budapesztu

z Warszawy do Budapesztu od 98 PLN
z Warszawy do Budapesztu od 88 PLN
z Warszawy do Budapesztu od 666 PLN
z Warszawy do Budapesztu od 781 PLN

Tanie loty z Katowic do Budapesztu

z Katowic do Budapesztu od 849 PLN
z Katowic do Budapesztu od 1693 PLN
z Katowic do Budapesztu od 695 PLN

1 komentarz to “Budapeszt”

  1. rysia pisze:

    Budapeszt jest świetny, miasto jest ogromne i do zwiedzania jest na prawde mnóstwo rzeczy, warto tam polecieć! Maja mnostwo muzeum i wiele promocji dla studentów!

Zostaw komentarz o Budapeszt

Komentarz

Powiązane strony z Budapeszt: