Tanie loty Bruksela

Grand Place buildings from Brussels, Belgium (night shot) Bruksela to stolica Belgii i położona jest ona malowniczo nad rzeką Senne w środkowej części tego właśnie kraju. Jest to także stolica Unii Europejskiej, ważny ośrodek polityczny, administracyjny, finansowy oraz naukowy. Swoje siedziby mają tam również NATO oraz Euroatom, a także liczne szkoły czy ośrodki badawcze. Będzie można zobaczyć tam wysokie drapacze chmur oraz zabytkowe centrum miasta. Można skorzystać z oferty wielu ciekawych muzeów lub odpocząć w parkach czy w okolicy tej metropolii, która zaprasza do wycieczek pieszych oraz rowerowych. Z pewnością w Brukseli będzie można miło spędzić czas, a także przywieziemy stamtąd wiele miłych wspomnień.

Udając się do miasta w celach turystycznych, ale też wtedy, gdy nie mamy takiego zamiaru, warto zwrócić uwagę na zabytkowe centrum Brukseli. Będzie można zobaczyć tam Wielki Plac, który otoczony jest malowniczymi kamieniczkami z XVIII wieku. Zwiedzić można też Dom Króla, gdzie obecnie mieści się Muzeum Miejskie, Pasaż św. Huberta, Pałac Narodów, katedrę św. Michała i św. Guduli, Czarną Wieżę, która jest pozostałością miejskich fortyfikacji oraz mnóstwo innych ciekawych budowli, w tym wiele w stylu secesyjnym. W stoli Belgii znajduje się też Atomium, czyli zbudowany na Expo 1958 ogromny model atomu żelaza.

Do Brukseli można udać się praktycznie w każdym miesiącu roku, gdyż nawet zimą miasto to ma swój nieodparty urok. Jeżeli jednak zależy nam na wyższych temperaturach, wówczas najlepiej będzie postawić na pełnię lata, kiedy pogoda dopisuje.

Tanie loty z Krakowa do Brukseli

z Krakowa do Brukseli od 950 PLN
z Krakowa do Brukseli od 1263 PLN
z Krakowa do Brukseli od 861 PLN
z Krakowa do Brukseli od 2028 PLN

2 komentarze to “Bruksela”

 1. bella pisze:

  Atomium jest bardzo fajne, ogolnie Bruxela jest ładnym miastem co mnie zaskoczyło sądząc po tych ich dziwnych autostradach..

 2. Krzysiek pisze:

  Do Brukseli latam tanio na spotkania biznesowe. Tanie loty są najlepsze. Muszę jednak zabukować teraz tak, aby pozwiedzać, bo pogoda będzie lepsza.

 3. Gryk pisze:

  Jako dziecko byłem w Brukseli, pamiętam że wtedy zachwyciło mnie Atomium! Poleciałbym jeszcze raz, może też zapoluję na jakiś tani bilet dla siebie.

 4. ZdzisławM pisze:

  W zeszłym tygodniu wróciłem z Brukseli, to świetne miasto, gdzie można pozwiedzać i się dobrze pobawić. Noclegi tylko są straszenie drogie!!!!

 5. Dodi pisze:

  Fajne miasto, byłem ze znajomymi. Ale zamiast zwiedzania zabytków sprawdzaliśmy kluby i bary – mają dużo knajpek z piwem, którego nie ma w Polsce. Polecam!

 6. Mirko111 pisze:

  Bruksela to miasto gdzie z jednej strony masz zabytki, a z drugiej wieżowce. Jak się zwiedza, to pojawia się kontrast pomiędzy nimi. A, polecam wypożyczenie roweru.

 7. Marzena19 pisze:

  Jeżeli ma się czas, warto pojechać do Brukseli. To miasto, które oferuje świetne możliwości – można znaleźć tam dla siebie wszystko, od dobrej zabawy do wyśmienitej kuchni!

 8. Halina pisze:

  Z mężem postanowiliśmy wybrać się do Brukseli. Kupiliśmy tanie bilety i niedawno wróciliśmy. Było bardzo fajnie! Jeżeli trafimy jeszcze na tanie loty, na pewno kupimy bilety.

Zostaw komentarz o Bruksela

Komentarz

Powiązane strony z Bruksela: