Tanie loty Bristol

Clifton Suspension Bridge, Bristol,England Bristol jest miastem znajdującym się w Anglii u ujścia rzeki Avon. Mieszka ta około 420 tysięcy osób, co czyni z niego dziewiąte pod względem liczby ludności miasto w Anglii. Jest to również ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy oraz kulturowy i naukowy. Przez długi czas Bristol był prężnie rozwijającym się miastem przemysłowym i odgrywał on ważną rolę w rewolucji przemysłowej. Dzisiaj mieści się tam wiele intersujących zabytków, a także będzie można zająć się tam aktywnym spędzaniem swojego wolnego czasu oraz podziwianiem przepięknych widoków. Niedaleko znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który pozwala na szybkie i komfortowe dotarcie do Bristolu.

Bristol był już dość znanym miastem w epoce starożytnego Rzymu. Jego historia ilustrowana jest przez wiele zabytków. Z pewnością należy zwrócić na te, które pochodzą z epoki średniowiecza. Warto zobaczyć budynek St James Priory, kościoły Wszystkich Świętych oraz św. Filipa i Jakuca, a także spichlerz. Oprócz tego w centrum miasta podziwiać można XV-wieczne domy, które tworzą niezwykła atmosferę swoją architekturą. Na uwagę zasługuje także budynek dworca kolejowego Bristol Temple Meads. W Bristolu działa też wiele muzeów, gdzie będzie można bliżej zapoznać się z historią całego regionu.

Gdy zamierzamy udać się tam w celach turystycznych, wówczas najlepiej postawić na okres wakacyjny, ponieważ będziemy mieli również szansę na doskonałą pogodę. Termometry wskazują wówczas około 20 stopni Celsjusza, ale pojawiają się przelotne opady deszczu. Zimy są łagodne i wilgotne.

Tanie loty z Łodzi do Bristolu

z Łodzi do Bristolu od 198 PLN

Tanie loty z Poznania do Bristolu

z Poznania do Bristolu od 345 PLN
z Poznania do Bristolu od 2743 PLN

Tanie loty z Warszawy do Bristolu

z Warszawy do Bristolu od 186 PLN
z Warszawy do Bristolu od 1653 PLN
z Warszawy do Bristolu od 1634 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Bristol

Komentarz

Powiązane strony z Bristol: