Tanie loty Bolonia

Italy, Bologna view from Asinelli tower. Bolonia to malownicze miasto położone w środkowo-północnej części Włoszech pomiędzy wzgórzami Apeninów oraz wodami Padu. Jest to największa metropolia w tej właśnie okolicy, która liczy sobie ponad 370 tysięcy osób. Jest ona również administracyjną stolicą regionu Emilia-Romania. To właśnie tam będzie można zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków, które pamiętają jeszcze czasy starożytnego Rzymu, zwiedzić ciekawe muzea dokumentujące historię oraz kulturę miasta oraz jego okolic, przespacerować się po przepięknych wzgórzach obsadzonych gajami oliwnymi oraz drzewami cytrusowymi, a także zakosztować pysznej włoskiej kuchni, która właśnie w Bolonii uznawana jest za jedną z wybitniejszych.

Będąc w Bolonii, powinniśmy przeznaczyć wystarczająco dużo czasu na to, aby móc zwiedzić całe miasto, ponieważ zasługuje ono na poświęcenie mu odpowiedniej jego ilości. Przede wszystkim warto przypatrzeć się ruinom rzymskiego akweduktu, term oraz amfiteatru, które przypominają o świetności starożytnej talii. Następnie powinno się zwiedzić na bazylikę San Petronio, która zdobiona jest od wewnątrz i na zewnątrz pracami znanych włoskich artystów epoki renesansu i późniejszych, a także zobaczmy tam wiele innych obiektów sakralnych, które prezentują sobą wspaniały kunszt architektoniczny. Na miłośników nauki czeka doskonale wyposażenie Muzeum Archeologiczne.

Klimat w tej części Włoszech zaprasza słońcem oraz wysokimi temperaturami w okresie od wiosny do jesieni, a gdy zależy nam na najładniejszej pogodzie, wówczas najlepiej pojechać tam pełnią lata.

Tanie loty z Warszawy do Bolonii

z Warszawy do Bolonii od 186 PLN
z Warszawy do Bolonii od 622 PLN
z Warszawy do Bolonii od 845 PLN
z Warszawy do Bolonii od 581 PLN

Tanie loty z Krakowa do Bolonii

z Krakowa do Bolonii od 263 PLN
z Krakowa do Bolonii od 567 PLN
z Krakowa do Bolonii od 939 PLN
z Krakowa do Bolonii od 1125 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Bolonii

z Wrocławia do Bolonii od 238 PLN
z Wrocławia do Bolonii od 729 PLN
z Wrocławia do Bolonii od 723 PLN
z Wrocławia do Bolonii od 1039 PLN

2 komentarze to “Bolonia”

 1. Kmer pisze:

  Spagetti po bolońsku to nie tylko coś, co warto spróbować w Bolonii. Kuchnia oczywiście jest tam wyjątkowo dobra, ale przed warto pozwiedzać. Bazylika San Petronio jest piękna!

 2. Bobo pisze:

  Byłam dwa lata temu w Bolonii i dobrze nie wspominam, głównie nocleg mieliśmy nie za ciekawy, ale samo miasto jak najbardziej wyjątkowe, z niepowtarzalną atmosferą.

 3. Drakonis pisze:

  W Bolonii jest wiele niepowtarzalnych zabytków – samo miasto i jego centrum to jeden wielki zabytek, gdzie można wyjątkowo miło spędzić czas na zwiedzaniu. Włoska kuchnia na duży plus!

 4. Jacek i Magda pisze:

  Muzea są świetne, oczywiście też zabytki w centrum jak bazylika, pozostałości po starożytnym Rzymie, a wszędzie te dachy kryte czerwoną dachówką – pysznie!

 5. Venividi pisze:

  Zabytki, zabytki i jeszcze raz zabytki – to jest Bolonia! Starożytne ruiny, majestatyczne kościoły, zabudowania z każdej epoki. Dla wielbicieli zwiedzania takich jak ja to raj!

 6. KochamItalię pisze:

  Zwiedzam Włochy już od kilku lat. Obowiązkowym punktem na mojej liście była Bolonia. Nie byłem zawiedziony – to jego z piękniejszych włoskich miast!

 7. Joasia pisze:

  Bolonia – polecam szczerze z całego serca, nocowałam w apartamencie blisko centrum, przelot tanim samolotem. Jeden z lepszych weekendów w całym moim życiu.

Zostaw komentarz o Bolonia

Komentarz

Powiązane strony z Bolonia: