Tanie loty Birmingham

Birmingham Birmingham to miasto znajdujące się w Wielkiej Brytanii, które wraz z otaczającymi je miejscowościami tworzy jeden z najgęściej zaludnionych terenów w tym kraju. Mieszka tam obecnie ponad 6 milionów osób. Birmingham to bardzo ważne centrum przemysłowe oraz kulturalne, gdzie swój początek miało wiele światowej sławy zespołów, jak na przykład Black Sabbath, Led Zeppelin czy Judas Priest. Samo miasto znajduje się niedaleko rzek, więc można, przechadzając się po nim, zauważyć duża liczbę kanałów. Birmingham może zaoferować nam mnóstwo interesujących zabytków oraz widoków, więc na pewno nie będziemy zawiedzeni tym, co tam zobaczymy. Do miasta można wygodnie oraz szybko dostać się samolotami, gdyż w pobliżu znajduje się międzynarodowy port lotniczy.

Będąc w Birmingham, z pewnością warto poświęcić czas na zobaczenie takich zabytków jak katedry rzymskokatolickiej z XIX wieku pod wezwaniem świętego Chada., kościoła św. Marcina, którego początki datuje się na XIII wiek, XVIII-wiecznego młyna Sarehole Mill, Symphony Hall czy też parku Stutton. W mieście znajduje się też wiele ciekawych muzeów, które mają niezwykłe eksponaty. Odwiedźmy Muzeum Miejskie z licznymi dziełami sztuki, muzeum czekolady Cadbury World czy Muzeum J. R. R. Tolkiena. Gdy mamy chwilę można też przespacerować się po chińskiej dzielnicy, dzielnicy jubilerów czy manufaktur broni.

Do Birmingham w celach turystycznych najlepiej udać się w okresie letnim. Można wówczas liczyć na najcieplejszą pogodę, więc będzie nam się na pewno wygodniej zwiedzało to piękne miasto.

Tanie loty z Warszawy do Birmingham

z Warszawy do Birmingham od 713 PLN
z Warszawy do Birmingham od 707 PLN
z Warszawy do Birmingham od 527 PLN
z Warszawy do Birmingham od 1117 PLN

Tanie loty z Katowic do Birmingham

z Katowic do Birmingham od 252 PLN
z Katowic do Birmingham od 778 PLN
z Katowic do Birmingham od 2207 PLN

Tanie loty z Gdańska do Birmingham

z Gdańska do Birmingham od 218 PLN
z Gdańska do Birmingham od 913 PLN
z Gdańska do Birmingham od 767 PLN
z Gdańska do Birmingham od 1107 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Birmingham

Komentarz

Powiązane strony z Birmingham: