Tanie loty Berlin

Night view from the roof of the Reichstag, Berlin - Germany

Stolica i największa metropolia Niemiec, które jest również ważnym miastem o znaczeniu turystycznym, do którego co roku przyjeżdża kilka milionów osób z całego świata, aby podziwiać jego unikalną architekturę, zabytki oraz eksponaty i dzieła sztuki w muzeach. Berlin z pewnością powinien znaleźć się na liście miejsc wartych odwiedzenia przez każdego, więc jeżeli mamy taką możliwość, to powinniśmy z niej skorzystać. Spędzimy tam niezapomniane wakacje, ale także i weekend w Berlinie będzie dobrą okazją do przypatrzenia się lokalnym obyczajom oraz zaznajomienia się z kulturą i historią tego niemieckiego miasta.

Berlin położony jest we wschodniej części Niemiec około 90 kilometrów od Polskiej granicy. Miasto jest malowniczo ulokowane nad dwoma rzekami: Sprewą i Hawelą i ich dopływami, a płaskowyże Barnim i Teltow zapewniają nam wspaniałe krajobrazy, jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę poza samo miasto. Sam Berlin liczy sobie przeszło 3,4 miliona obywateli, ale wraz z okolicznymi miejscowościami tworzy największą w tym regionie aglomerację skupiającą 4,8 miliona osób. Jest to również ważny ośrodek gospodarczy i finansowy Niemiec. Swoje siedziby mają tam między innymi koncerny Siemens i AEG. Mieszczą się tam także budynki administracji i uniwersytety. W Berlinie co roku organizowane są również targi. Najważniejsze z nich odbywają się w budynkach Targów Berlińskich „Berliner Messe”.

Berliński klimat odznacza się umiarkowanymi temperaturami. Lata są przeważnie upalne, a zimy łagodne. Najwyższe temperatury notuje się w okresie od maja do września, kiedy wynoszą one około 20 stopni Celsjusza, ale często słupek rtęci wskazuje o wiele większe wartości. Wiosną oraz jesienią można również miło spędzić czas w Berlinie. Termometry pokazują wtedy około 10 stopni Celsjusza, ale zdarzają się także cieplejsze dni. Zimą z kolei rzadko kiedy temperatura spada poniżej zera, ale przymrozki nie utrzymują się długo. W okresie od grudnia do marca pojawiają się również opady śniegu, który jednak błyskawicznie się topi. Najlepszym okresem na zobaczenie Berlina będą więc wakacje, ponieważ wtedy w pełni będziemy mogli poczuć jego unikalną atmosferę, a także będziemy mogli uczestniczyć w tamtejszych imprezach kulturalnych.

Historia Berlina rozpoczyna się blisko 2 tysiące lat temu, kiedy istniała tam osada zasiedlana przez plemiona germańskie. W późniejszych wiekach zyskał on status miasta i zaczęło przybywać do niego coraz więcej osób zainteresowanych osiedleniem się tam na stałe. W wieku XV był rezydencją niemieckich margrabiów i następnie stolicą Rzeszy Niemieckiej oraz później III Rzeszy. Po II wojnie światowej Berlin został podzielony na dwie części i z powrotem złączony upadkiem muru berlińskiego w 1989 roku.

Będąc w Berlinie, z pewnością warto zwrócić uwagę na jego unikalną architekturę. Zobaczmy Bramę Brandenburską oraz Reichstag, a także mur berliński. Pięknem przyciąga również berlińska neogotycka katedra zbudowana w XIX wieku oraz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma i Kolumna Zwycięstwa Siegessäule.


Tanie loty z Krakowa do Berlina

z Krakowa do Berlina od 361 PLN
z Krakowa do Berlina od 639 PLN
z Krakowa do Berlina od 252 PLN
z Krakowa do Berlina od 1022 PLN

Tanie loty z Warszawy do Berlina

z Warszawy do Berlina od 279 PLN
z Warszawy do Berlina od 638 PLN
z Warszawy do Berlina od 414 PLN
z Warszawy do Berlina od 660 PLN

Tanie loty z Katowic do Berlina

z Katowic do Berlina od 684 PLN
z Katowic do Berlina od 1601 PLN
z Katowic do Berlina od 754 PLN
z Katowic do Berlina od 4182 PLN

Tanie loty z Londynu do Berlina

z Londynu do Berlina od 336 PLN
z Londynu do Berlina od 383 PLN
z Londynu do Berlina od 781 PLN
z Londynu do Berlina od 1025 PLN

2 komentarze to “Berlin”

 1. Berlinka pisze:

  Do Berlina jeździłam jako dziecko do mojej cioci. Teraz cały czas lubię tam wracać – miasto jest co prawda inne niż z czasów dzieciństwa, ale odwiedzam stare miejsca, które kiedyś oglądałam.

 2. Jako pisze:

  Tanie loty – to dzięki nim poleciałem do Berlina! Chociaż to w sumie blisko, to jakoś nie mogłem się nigdy wybrać i dopiero upolowana okazja biletowa pomogła. Polecam!

 3. Kazik1976 pisze:

  W Berlinie byłem dawno temu, dopiero w tym roku zaplanowałem drugą podróż, bo chciałem pochodzić po sklepach – w tym mieście jest wiele znanych europejskich marek.

 4. Celeb pisze:

  Mógłbym szczerze pojechać tam jeszcze raz. Na zwiedzanie miałem mało czasu, bo tylko weekend, więc wszystkiego nie odwiedziłem. Szczególnie żal mi muzeów

 5. Jackek pisze:

  Ach… Berlin… Piękne miasto. Jeżdżę tam co jakiś czas w interesach i lubię sobie posiedzieć w centrum, pochodzić. Polecam restauracje, nigdy nie trafiłem tam źle.

 6. Lucia pisze:

  Byłam kilka razy, chodziłam głównie po muzeach, bo studiuję sztukę i chciałam zapoznać się z tamtejszymi dziełami. Architektura też jest piękna!

 7. Hawełka pisze:

  Berlin wiosną jest najpiękniejszy, pogoda jest też wtedy już znośna. Jeżdżę też na wyprzedaże, do znajomych, którzy w zeszłym roku pojechali tam do pracy.

Zostaw komentarz o Berlin

Komentarz

Powiązane strony z Berlin: