Tanie loty Bergen

View of Bergen from Mount Floyen, Norway Bergen jest miastem leżącym w Norwegii w południowo-zachodniej części kraju. Jest to drugie co do wielkości miasto tego państwa, które liczy sobie przeszło 250 tysięcy mieszkańców. Dzięki malowniczemu położeniu jest ono często wybierane przez turystów, gdyż można zobaczyć tam nie tylko przepiękne krajobrazy, ale też i zabytkową zabudowę, która nadaje temu miastu niepowtarzalny klimat. Spowodowało to, że Bergen znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto więc przeznaczyć odrobinę czasu na to, aby zawitać do tej miejscowości i zwiedzić ją, co z pewnością będzie dla nas niezapomnianą przygodą.

To norweskie miasto jest ośrodkiem kulturalnym oraz naukowym, a także znajduje się tam wiele muzeów, więc nie będziemy się ta nudzili. Będąc w Bergen, warto poświęcić czas na spacer po centrum oraz nabrzeżu. Tam zobaczymy jedne z najpiękniejszych budowli, czyli tak zwane Bryggen – szereg niedużych dwupiętrowych kolorowych domków z czasów hanzeatyckich. Dzisiaj znajdują się w nich sklepiki z pamiątkami, kawiarnie, restauracje oraz muzea. Warto też zobaczyć zabytkowe kościoły z XII i XIII wieku, katedrę św. Olafa czy pałac Bergenhus, a także wstąpić na Targ Rybi, gdzie będzie można zakupić świeże ryby. Można również skorzystać z kolejki linowej, która łączy miasto z górą Fløyen.

Klimat w Bergen jest charakterystyczny dla krajów skandynawskich. Temperatury są zazwyczaj niskie, ale latem można miło spędzić tam czas. Trzeba też zwrócić uwagę na duże opady, które określa się też największymi pod względem ich sumy na świecie.

Tanie loty z Warszawy do Bergen

z Warszawy do Bergen od 704 PLN
z Warszawy do Bergen od 869 PLN
z Warszawy do Bergen od 736 PLN
z Warszawy do Bergen od 569 PLN

Tanie loty z Krakowa do Bergen

z Krakowa do Bergen od 874 PLN
z Krakowa do Bergen od 733 PLN

2 komentarze to “Bergen”

 1. magik pisze:

  Norwegia jest cudowna!!!! Kocham ten kraj i chce zwiedzić wszystkie miasta w tym kraju!!!!!!

 2. Kacperek-aa pisze:

  Bergen to miasto, które mógłbym zwiedzać przez lata i chyba zawsze bym tam coś znalazł nowego. Dodatkowo dużo uroku daje mu położenie nad zatoką. Bergen – polecam!

 3. Gyraf pisze:

  Do Bergen poleciałem, bo udało mi się kupić tanie bilety, chociaż nigdy wcześniej nic o tym mieście nie czytałem oprócz tego, że jest w Norwegii. Ale wycieczka była fajna

 4. Hralti pisze:

  W tym mieście byłem już dwa razy. Bardzo podobają mi się tamtejsze kościoły i lubiłem chodzić na Targ Rybny, żeby kupić świeże rybki na obiad

 5. Martynka1991 pisze:

  Lubię podróżować i trafiłam też kiedyś do Bergen, a dokładnie w zeszłym roku. To miasto po prostu mnie zachwyciło! Planuję następną podróż!

 6. Prince pisze:

  W Bergen bawiliśmy się z całą paczką znajomych na urodzinach. Dużo klubów tam nie jest, ale trafiliśmy do jednego w centrum, zabawa była niezapomniana!!!!

 7. Rono pisze:

  Do Bergen pojechaliśmy w dwójkę z moim kumplem. Tanie bilety były pomocne, bo udało nam się kupić je dla siebie znacznie taniej. Pozwiedzaliśmy, ale racja – zabawa jest najlepsza.

 8. MonikaM pisze:

  Myślałam, żeby polecieć do Bergen. Widzę, że jest tam co zwiedzać, a myślałam, że to jakaś mniejsza miejscowość bez żadnych ciekawych atrakcji. Poluję na bilety!

Zostaw komentarz o Bergen

Komentarz

Powiązane strony z Bergen: